Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na YKS verisi tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriye Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmen listelerine ilişkin açıklamalarına tepkisini sürdürdü. CHP Genel Başkan Yardımcılarının mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamaların Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin doğru olmadığını ortaya koyduğunu beyan etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamayı sosyal medya hesabı üstünden gerçekleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcılarının açıklamalarının, “Bizim Genel Başkanımız yanlış bir cümle söylemiş oldu ve biz bunu tevil ediyoruz, düzeltiyoruz” anlamına geldiğini belirtti.

“Keşke bu mevzuda düzeltme açıklamasını CHP lideri Kılıçdaroğlu yapsaydı ve çağrımıza yanıt verip özür dileseydi” dedi.

Bakan Soylu, seçmen kütüklerinin, seçime girmeye hak kazanan siyasal partilerle bir seçim döneminde iki kez paylaşıldığını hatırlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün, MERNİS üstünden YSK’ya veri aktarımının teknik detaylarını basın açıklamasıyla anlatacağını duyurdu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na YKS verisi tepkisi Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na YKS verisi tepkisi için yorumda bulun

    Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na YKS verisi tepkisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na YKS verisi tepkisi için ilk yorumu yapabilirsin.