Mültecilerin kaldığı binaya kundaklama girişimi

Almanya’nın Leipzig kentinde kimliği belirsiz kişiler, mültecilerin kalmış olduğu bir binayı kundaklama girişiminde bulunmuş oldu. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Saksonya Kriminal Dairesi’nden (LKA) meydana getirilen açıklamaya nazaran, mültecilerin kalmış olduğu binada bulunan güvenlik görevlileri gece yarısı polise binanın cephesine cisimler atıldığını bildirdi.

Hasara neden olan yangının güvenlik mensubu tarafınca söndürüldüğü açıklandı. Olayda yaralanan olmadı, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Armin Schuster de yapmış olduğu açıklamada, vakası kundaklama girişimi olarak nitelendirerek, kimsenin zarar görmemesini binada vazife meydana getiren güvenlik elemanlarının dikkatli davranmasına borçlu olduklarını belirtti.

Olayın, bu tür insanlık dışı suçların geçmişte kalmadığına dair bir alarm sinyali bulunduğunu vurgulayan Schuster, Saksonya eyaletindeki tüm sığınmacı yurtlarının çevresinde polis devriyelerinin artırıldığını duyurdu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Almanya'da mültecilerin kaldığı binaya kundaklama girişimi Mültecilerin kaldığı binaya kundaklama girişimi için yorumda bulun

    Mültecilerin kaldığı binaya kundaklama girişimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mültecilerin kaldığı binaya kundaklama girişimi için ilk yorumu yapabilirsin.