Bakan Bozdağ Gülşen’e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, müzisyen Gülşen’in imam hatiplilerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. “Bu cümle milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizliği içerir” dedi.

Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ, müzisyen Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun imam hatip liselilere yönelik sözlerine ilişkin, “Eleştirin, o hakim kararıdır, eleştirilebilir fakat öte taraftan onu eleştirirken bile deyin ki ‘bunun yapmış olduğu da yenilir yutulur bir şey değildir. Bu milletin evlatlarına böylesi bir saygısızlığı, ayrımcılığı, nefreti, düşmanlığı diline dolayıp konuşamaz’. Bir de bunu deyin.” dedi.

Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde toplu açılış töreninde konuşan Bozdağ, AK Parti iktidarları döneminde meydana getirilen çalışmaları söyledi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, müzisyen Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun konserinde “İmam hatipten mezun olmuş sapıklığı oradan geliyor” ifadesini kullandığını belirterek, “Ne demek? ‘İmam hatipler sapıklığı öğretiyor. Oradan çıkanlar da sapıklığı oradan öğreniyor’. Bu tüm imam hatip okullarına, imam hatip liselerinin öğrencilerine, oradaki öğretmenlere, yöneticilere, onların velilerine karşı büyük bir saygısızlık, büyük bir ayrımcılık, büyük bir nefret, büyük bir hakarettir” diye konuştu.

Bozdağ, Türkiye’de şu anda 1 milyon 300 bin civarında imam hatipte okuyan talebe bulunduğunu dile getirerek, “Mezunlarıyla onların yakın çevresiyle değerlendirdiğiniz vakit milyonlarca vatandaşımıza karşı oldukca büyük bir saygısızlığı, büyük bir hadsizliği ihtiva eder bu cümle, fakat bakın Ana Karşıcılık Partisi’nin Genel Başkanı, bu 6’lı masanın çevresinde toplananlardan kaç gündür, bu milletin milyonlarca insanına karşı hakaret, saygısızlık, ayrımcılık, nefret, kin kusan bu sözler karşısında tek bir cümle doğru dürüst duydunuz mu” dedi.

Tutuklamanın eleştirildiğine değinen Bozdağ, “Eleştirin, o hakim kararıdır, eleştirilebilir fakat öte taraftan onu eleştirirken bile deyin ki ‘bunun yapmış olduğu da yenilir yutulur bir şey değildir. Bu milletin evlatlarına böylesi bir saygısızlığı, ayrımcılığı, nefreti, düşmanlığı diline dolayıp konuşamaz’. Bir de bunu deyin. İmam hatip okulları da bu ülkenin öteki okulları benzer biçimde devletin okullarıdır, elit okullardır. Burada okuyan öğrenciler, mezunlar da öteki okullarda okuyan öğrenciler ve mezunlar benzer biçimde bu milletin kıymetli evlatlarıdır. Hepimizin derdi tüm okullarımızın ve bu okullarda okuyan öğrencilerimizin başarıdan başarıya koşmasıdır. Okullar içinde, okulların mezun ve öğrencileri içinde ayrımcılık yapmak bu millete, bu devlete yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Son Dakika
  • Bakan Bozdağ Gülşen’e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Bozdağ Gülşen'e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik Bakan Bozdağ Gülşen’e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik için yorumda bulun

    Bakan Bozdağ Gülşen’e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Bozdağ Gülşen’e tepki gösterdi: Milyonlarca vatandaşımıza karşı büyük bir hadsizlik için ilk yorumu yapabilirsin.